Úvod > Int. elektroinstalace
 

Int. elektroinstalace


Systém inteligentní elektroinstalace INELS řídí provoz Vašeho domu od regulace vytápění a klimatizace, ovládání osvětlení, rolet a jiných spotřebičů až po zabezpečení domu a ochranu Vašeho majetku.

Dokáže rozpoznat změny funkcí systému oproti požadovanému stavu a včas Vás o těchto změnách informovat přes mobilní telefon, PDA nebo internet.

INELS je navržen tak, aby dokázal uspokojit malé elektroinstalace a řešit i ovládání rozsáhlých celků vyžadujících automatizaci a komplexnost.

INELS je tedy možné využít jak pro rodinné domy, byty, administrativní, prodejní prostory, tak i pro rozsáhlé budovy, či komplexy budov a průmyslovou sféru.

Ó, sladký domove! Home sweet home!

Nemusíte být nutně vojákem cizinecké legie, abyste často i několikrát za den v duchu zvolali toto. Také člověk dnešní doby zatouží v kolotoči svých každodenních povinností a útrap po teplé náruči vlastního domku či bytu.

Systém chytré elektroinstalace INELS dokáže zpřítomnit Vaše touhy a přání. Připraví Váš dům na Váš příchod.

I když nejste domaJe den. Je noc. Jste v práci, mimo domov. Váš čtyřnohý přítel i dům na čas osamí. Vy víte, že je to v pořádku, že se nemusíte bát. Váš chytrý dům dokáže ochránit Váš majetek a v případě nouze i Vašeho psa. Ihned Vás informuje o všem, co se v domácnosti právě odehrává a některé úkony zvládne i sám.

I když nejste doma, INELS pravidelně zavlažuje zahradu nebo v zimě odmrazuje chodník či vjezd do garáže. V jednotlivých místnostech reguluje teplotu, a to v přednastaveném úsporném režimu.

Integrovaný zabezpečovací systém hlídá nejen pohyb v místnostech, rozbití skla či vloupání, ale také únik plynů a rozpozná tak včas možnost vzniku požáru. Simulací Vaší přítomnosti v domě, pomocí spínání a zhasínání světel, snižuje riziko vloupání do střeženého objektu. V jednotlivých místnostech reguluje teplotu a to v úsporném přednastaveném režimu.

Vracíte se domů?
Pomocí sms nebo příkazu zaslanému přes internet promlouváte v době Vaši nepřítomnosti k Vašemu domu. Ten dá ve správný okamžik věci do pohybu.

Když se objevíte v domovních dveřích je již vše přichystáno tak, jak máte rádi. Není nic, co by se nedalo zvládnout, jen Vašeho psa INELS naprogramovat nedokáže.

Ještě než se vrátíte domů, INELS ohřeje přichystanou večeři v troubě, zapne vyhřívání sauny a nastaví venkovní rolety podle aktuální intenzity osvětlení. Úsporný provoz regulace teploty přepne na aktivní vytápění, v letních měsících zapne klimatizaci.
 

PŘEHLED A BEZPEČÍ
Díky propojení systému INELS s Vaším počítačem získáte okamžitý přehled nad všemi spotřebiči v domácnosti. Vidíte, kde svítí světlo, jaká je teplota v jednotlivých místnostech, nebo dokonce i pohyb osob v domě. Systém můžete ovládat přes internet nebo PDA a to z kteréhokoliv místa na světě.

Ahoj dome!Příjemné osvětlení, teplo, lehká zvuková kulisa jako francouzský šanson. A pak se přistihnete, že jste při příchodu domů zavolali nahlas: „Ahoj dome!“ Prostě jste stále ještě nepřivykli tomu, že se ve Vaší domácnosti věci dějí úplně samy od sebe.

Hlasová jednotka SOPHY snímá Váš hlas. Jakmile rozpozná Váš povel, ihned začne vykonávat přednastavené pokyny – deaktivuje alarm, sepne osvětlení a podle světelného senzoru nastaví vhodnou intenzitu osvětlení. Spustí Vaši oblíbenou hudbu, televizi jako kulisu a zapne kávovar.

Než se usadíte pohodlně na pohovku INELS uzamkne příjezdovou bránu a garážová vrata.

Doma nejlípNa takové množství volného času, jaké Vám zprostředkuje systém INELS, si budete muset chvíli zvykat. A je možné a vysoce pravděpodobné, že své volno ze začátku neužijete úplně smysluplně… Toť jediná nevýhoda INELS.

Na druhou stranu, když systém chytře nastavíte, ušetříte spotřebu elektrické i tepelné energie. Naše krásná planeta spokojeně vydechne a po ní také Vy sami. Vaše peněženka zůstává nedotčena.

KOMFORT | ÚSPORY | AUTOMATIZACE

INELS je stále v pozoru a řídí běh domácnosti podle nastaveného programu. Zajišťuje optimální regulaci vytápění místností, osvětlení, ovládání venkovních rolet, zavlažování zahrady, v závislosti na čase, na teplotě, okolního osvětlení či počasí. Vhodným nastavením regulace vytápění a osvětlení umožňuje dosáhnout úspory energií.

Jste doma. Necítíte se sami.

INELS Vám pomůže třeba při vaření, kdy reguluje spotřebiče tak, aby se Vaše jídlo nemohlo připálit a to zrovna tehdy, kdy si Vás návštěvou z vedlejšího pokoje poctí Váš největší miláček.

Dotykem ovládacího „touch“ panelu nebo přímo z počítače můžete pomocí programu INELS Designer and Manager změnit či upravit nastavení všech jednotek a zařízení připojených do systému. Můžete například změnit režim vytápění nebo aktivovat zabezpečení garáže.

Nyní máte kompletní přehled téměř o všem, co se děje v domácnosti. Navíc můžete všechny spotřebiče, které jsou součástí systému, ovládat z jediného místa!

Ovládání celého systému na dálku
•    Internet (PC, PDA)
•    SMS zprávy
 
 
INELS v interiéru
•    Nástěnné tlačítkové ovladače WSB
•    Bezdrátové tlačítkové ovladače pro ovládání RF signálem
•    Pokojový termoregulátor pro ovládání vytápění či klimatizaci
•    SOPHY jednotka pro ovládání hlasem a dálkovým ovladačem
•    Univerzální dálkový (IR) ovladače
•    Zabezpečovací klávesnice integrovaného zabezpečovaného systému
•     „Touch screen panel“ dotykový displej pro kompletní ovládání celého systému pomocí programu INELS
      Design and Manager (IDM).

Mám zájem o inteligentní elektroinstalace


 
 
| MELcom - Počítačové a elektronické systémy | www.melcom.cz | tel/fax: 585 538 999 | e-mail: melcom@melcom.cz
 
Home